ثبت شرکت در گرجستان | مجوز راه اندازی کار در گرجستان

ثبت شرکت در گرجستان | مجوز راه اندازی کار در گرجستان


ثبت شرکت در گرجستان

ثبت شرکت در گرجستان :برای دریافت اقامت گرجستان راهکارهای مختلفی وجود دارد که ثبت شرکت به عنوان یکی از مهمترین این راهکارها شناخته می شود.

زمانی که فردی اقدام به ثبت شرکت در گرجستان نماید و فعالیت تجاری که در آن صورت می گیرد را نشان دهد می تواند به صورت موقت و یا دائمی اقامت این کشور را به دست بیاورد.

گرجستان به عنوان یکی از کشورهایی شناخته می شود که برای سرمایه گذاری در گرجستان گزینه ای بسیار مناسب بوده و کمپانی های خارجی می توانند بهترین سرمایه گذاری را در این کشور داشته باشند. پروسه ای در مدت زمان کوتاهی باید انجام داد تا در کشور گرجستان شرکتی به ثبت برساند یکی از مهم ترین دلایل جذابیت این سرمایه گذاری شناخته می شود.

علاوه براین به ثبت رساندن شرکت در این کشور هیچ تفاوتی با شرکت هایی که محلی هستند نداشته و تمامی شرکت ها می توانند بهترین عملکرد را داشته باشند.

کلیه این موارد موجب شده تا در طی سال های اخیر افراد بسیاری متقاضی دریافت اقامت این کشور باشند.

نحوه ی ثبت شرکت در گرجستان

در گرجستان هر فردی بدون اینکه ملیت او در نظر گرفته شود و یا حتی توجهی به محل زندگی و اقامت او گردد می تواند به عنوان رئیس و یا سهامدار یکی از شرکت هایی باشد که در این کشور فعالیت دارند.

افرادی که بخشی از سهام یکی از کمپانی های گرجی را دارا هستند می توانند به عنوان اشخاص حقوقی و یا حقیقی معرفی شوند. برای اینکه شرکتی در این کشور به ثبت برسد هیچ سرمایه نخستی الزامی نیست.

نخستین قدمی که برای ثبت شرکت در این کشور باید برداشته شود برگزیدن نام مناسبی برای آن است. پس از آن باید گواهی ثبت و اساسنامه ای دقیق برای شرکت مورد نظر آماده شود که در این اساسنامه اطلاعات بسیاری همچون اقدامات تجاری و افراد سهام دار و سهم هر فردی و چگونگی ساختار شرکت تعیین می شود و دیگر افراد می توانند با قوانین موجود در شرکت آشنایی داشته باشند.

چنانچه افراد سرمایه گذار تمایلی به طی کردن شخصی مراحل نام برده شده نداشته باشند می توانند به سراغ وکلا و نمایندگان رفته و به وسیله اسناد رسمی که در این کشور دایر است مراحل ذکر شده را طی نمایند.

ثبت شرکت در گرجستان

خرید خانه در گرجستان

پس از اینکه کلیه مراحل ثبت شرکت در گرجستان به وسیله یکی از سازمان های دولتی انجام شود کمپانی ای که به تازگی افتتاح شده می تواند گواهی ثبت شرکت خود را اخذ نماید و می تواند با این گواهی فعالیت تجاری خود را آغاز نماید.

پس از این که کلیه مراحل ثبت به اتمام برسد کمپانی گرجی که تازه افتتاح شده باید به اداره کل امور مالیات مراجعه نماید. پس از این که به این اداره مراجعه نمود کمپانی فرم درخواست ثبت را که در آن اطلاعاتی همچون تعداد افرادی که در این شرکت سهم دارند و روسا و هیئت مدیره و همچنین گواهی حساب بانکی خود را به همراه اساس نامه هایی که برای این شرکت در نظر گرفته شده را پر کرده و تحویل خواهد داد.

قوانین ثب شرکت در گرجستان

کلیه مراحل ثبت شرکت در گرجستان  تنها در مدت زمان یک هفته ای انجام شده و سرمایه گذاران خارجی می توانند فعالیت های تجاری خود را آغاز نمایند. در این کشور شرکت های مختلفی وجود دارد که عبارتند از: شرکت هایی که دارای مسئولیت محدودی دارند و یا شرکت هایی که به نام سهامی مشترک فعالیت دارند و شرکت های مختلط که هر کدام از این شرکت ها فعالیت های مختلفی را انجام می دهند و می توانند چرخه اقتصادی گرجستان را در بهترین حالت به چرخش دربیاورند.

نرخ مالیات بر ارزش افزوده بعد از ثبت شرکت در گرجستان  در این کشور در حدود18 درصد عنوان شده است در خصوص مالیات مشارکت نیز رقم15 درصدی مطرح گردیده است.

در خصوص کمپانی های گرجی کلیه شرکت های محلی و خارجی باید مالیات5 درصدی را به عنوان مالیات سود و منافع پرداخت نمایند و همین ارقام مناسب موجب شده تا سرمایه گذاران بسیاری این کشور را برای تجارت در نظر بگیرند.