News

Know about market updates

اقتصاد گرجستان | وضعیت اقتصادی کشور گرجستان 2018

شرایط اقتصاد گرجستان

اقتصاد گرجستان چگونه است و چه شرایطی دارد؟

اقتصاد گرجستان یکی از مهم ترین شاخص ها برای سنجش یک کشور، اقتصاد آن کشور است. امروزه افراد زیادی به دلیل مشکلات اقتصادی در حال مهاجرت به دیگر کشورها هستند. اقتصاد گرجستان ، در حال حاضر شرایط مناسبی برای اقامت گرجستان فراهم کرده است. در میان کشورهای اروپایی، اقتصاد گرجستان مزایایی دارد که قبل از مهاجرت به گرجستان باید آنها را بدانید. در ادامه با وب سایت جورجین املاک باشید تا درباره اقتصاد گرجستان بدانید.

 

شرایط اقتصاد گرجستان

 

کشور اروپایی گرجستان

گرجستان، کشوری با جمعیت کم (حدود 4 میلیون نفر) است که در اروپای شرقی و در منطقه قفقاز قرار گرفته است. زبان رسمی مردم گرجستان، “گرجی” و همچنین واحد پول رسمی گرجستان، “لاری” می باشد. دین رایج در بین مردم کشور گرجستان، دین مسیحیت و سپس اسلام می باشد. پایتخت گرجستان، شهر “تفلیس” نام دارد. گرجستان در حال حاضر عضو ناظر اتحادیه اروپا و ناتو است که مزایای زیادی برای اقتصاد گرجستان دربر دارد.

اقتصاد گرجستان در یک نگاه

در کل، اقتصاد کشور گرجستان، اقتصادی پایدار و مناسب برای سرمایه گذاری می باشد. این موضوع را می توان از پول رایج این کشور، یعنی لاری دانست که چندین سال است ارزش خود را حفظ کرده است. گرجستان به دلیل دارا بودن شرایط طبیعی، جغرافیایی، انسانی، دولتی، فرهنگی و صنعتی و همچنین عضویت در ناتو و اتحادیه اروپا شرایط خوبی از نظر اقتصادی دارد. به طور مثال واردات و صادرات به کشورهای عضو اتحادیه اروپا بدون تعرفه صورت می گیرد که این موضوع در اقتصاد گرجستان نقش بسزایی دارد.

صنعت کشاورزی گرجستان

کشاورزی، یکی از بهترین فرصت ها برای سرمایه گذاری در گرجستان می باشد. گرجستان به دلیل دارا بودن شرایط آب و هوایی و دمای مناسب، بارش مناسب، خاک حاصلخیز و … دارای تمام امکانات کافی برای کشاورزی است. در گرجستان محصولاتی مانند گندم، مرکبات و انواع میوه، حبوبات و غلات و … تولید و ضمن مصرف داخلی، به دیگر کشورها نیز صادر می شود.

پول و اقتصاد گرجستان

صنعت در گرجستان: جزء جدانشدنی اقتصاد گرجستان

صنعت، از مهم ترین ارکان اقتصاد کشور گرجستان می باشد. در حال حاضر، دولت گرجستان طرحی با نام Produce in Georgia ارائه می کند که طبق آن، به افراد متقاضی احداث کارخانه و سرمایه گذاری در گرجستان، تسهیلاتی مانند زمین رایگان اعطا می شود. کارخانه های چای خشک کنی، تولید لباس و کیف و کفش، ماشین سازی و صنایع فلزی و … نمونه هایی از کارخانه های فعال در گرجستان هستند.

مهم ترین شرکای واردات و صادرات گرجستان

مهم ترین کشورهایی که گرجستان به آنها کالا صادر می کند، عبارتند از: آذربایجان، بلغارستان، ترکیه، ارمنستان، روسیه، ایالات متحده آمریکا، چین و ازبکستان.

همچنین شرکای اصلی واردات گرجستان شامل: ترکیه، روسیه، چین، آذربایجان، ایرلند، اوکراین و آلمان هستند.

در این مطلب از وب سایت جورجین املاک، درباره اقتصاد گرجستان مطالبی را خواندید. همانطور که گفته شد، گرجستان اقتصاد نسبتا پایدار و خوبی دارد که شرایط را برای سرمایه گذاری در گرجستان و اقامت گرجستان مهیا می کند. البته به جز موضوعاتی که در این مطلب گفته شد، اقتصاد گرجستان ارکان دیگری نیز مانند گردشگری، معادن و خدمات نیز دارد.

 

اقتصاد گرجستان

در صورتی که شما متقاضی خرید ملک در گرجستان، اقامت گرجستان، سرمایه گذاری در گرجستان و… هستید، می توانید از جورجین املاک که دارای کارشناسان باتجربه و ماهر در این زمینه است کمک بگیرید. به این منظور می توانید به وب سایت جورجین املاک مراجعه کنید. موفق باشید!

#گرجستان     #اقتصاد_گرجستان     #کشاورزی_گرجستان     #صنعت_گرجستان     #گردشگری_گرجستان     #اتحادیه_اروپا     #صادرات_گرجستان     #واردات_گرجستان     #جورجین_املاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *